Pomiń linkiWybór branży | Home | Szczegóły produktu

Czcionka A A A

Urządzenie do suszenia węży hydrant. 230 V


zaloguj się aby zobaczyć cenę


kliknij aby powiększyć


  Targować się można tylko dla towarów posiadających cenę.
 
1. Zastosowanie
         Urządzenie służy do suszenia wewnętrznych powierzchni tłocznych węży  hydrantowych, po przeprowadzonych wcześniej badaniach i próbach szczelności i wytrzymałości węży tłocznych do hydrantów zgodnie z Polskimi Normami.
            Proces suszenia odbywa się za pomocą wtłaczania do suszonych węży, przy pomocy wentylatora promieniowego i nagrzewnicy kanałowej, strumienia ciepłego powietrza o temperaturze 45 – 47 0C.
2. Budowa urządzenia
Urządzenie zbudowane jest z następujących podzespołów :
1.    Wentylatora promieniowego – typu MPA wykonanego ze stopów lekkich, z wirnikiem aluminiowym z prostymi łopatami. Wentylator montowany jest wraz z silnikiem indukcyjnym jedno lub trójfazowym o klasie izolacji F i stopniu ochrony IP-55, mocy 2,2 kW, zasilanym w energię 4m kablem zakończonym wtykiem 32 A.  Zadaniem wentylatora jest transport medium ( powietrza ) przy średnim wydatku i ciśnieniu.
  2.  Nagrzewnicy kanałowej (elektrycznej) – której zadaniem jest ogrzanie strumienia powietrz tłoczonego przez        wentylator. Nagrzewnica kanałowa zamontowana jest bezpośrednio przy okrągłym wylocie z wentylatora Wykonana jest z blachy stalowej a jej elementy grzejne ze stali nierdzewnej. Posiada ona układ zabezpieczenia przed przegrzaniem.
3.   Adaptera -  zamontowanego na wylocie z nagrzewnicy. Posiada on trzy stożkowe zwężki zakończone półłącznikami 52 do zamocowania węży hydrantowych. Rozstaw półłączników umożliwia swobodne podpięcie 3 sztuk węży hydrantowych jednocześnie w celu ich wysuszenia.
4.      Zwijadła wężowego – służącego do szybkiego i wygodnego zwijania wysuszonych węży hydrantowych o różnych średnicach. Zwijadło posiada demontowaną dźwignię pokrętną.
5.      Konstrukcji wózkowej  - wszystkie podzespoły urzadzenia przytwierdzone są do stalowej konstrukcji wykonanej w formie wózka z rękojeścią i z jedną osią z zamontowanymi kółkami. Konstrukcja taka pozwala na przemieszczanie urządzenia przez obsługę po pionowych powierzchniach.
 
 3. Sposób suszenia węży.
         Z węży przeznaczonych do suszenia po wcześniejszym wykonaniu badań i prób szczelności i wytrzymałości węży tłocznych do hydrantów należy usunąć nadmiar wody poczym węże rozciągnąć należy na płaskim terenie na całą długość.
Po uruchomieniu urządzenia i nagrzaniu się strumienia powietrz wylotowego z nagrzewnicy węże podpinane są do łączników, Na drugi koniec węży zakładane są przełączniki 52/ 25 celem przydławienia przepływu powietrza  przez węże i uzyskanie lepszego efektu suszenia. Po wysuszeniu węży , zwijane one zostaj na zwijadle i umieszczane w szafkach hydrantowych. 
 4. Uwagi producenta
         Producent firma „DIOXID” udziela 12 miesięcznej gwarancji na bezawaryją pracę urządzenia, ponadto zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Przed montażem i eksploatacją użytkownik powinien zapoznać się z instrukcją bezpiecznej eksploatacji i przestrzegać jej postanowień w czasie pracy. UWAGA!
Z uwagi na niestabilny kurs walut, ceny produktów mogą ulec zmianie. Z góry przepraszamy.

Warunki dostawy 

    Ze względu na różnorodność wagową i gabarytową oferowanych towarów negocjujemy z Państwem warunki dostawy. Zamówiony towar wysyłamy firmą kurierską Siódemką bądź też dostarczamy własnym transportem w zależności od wagi, wielkości i wartości zamówienia. W przypadku braku możliwości negocjacji zamówienia wysyłamy wg. cennika:

Waga paczki w kg
Cena paczki w PLN
Do 3 kg
18,00
Powyżej 3 do 20 kg
20,00
Powyżej 20 do 31,5 kg
21,00
Powyżej 31,5 do 50 kg
42,00
Powyżej 50 do 100 kg
92,00
Powyżej 100 do 500 kg
1,00/kg
Powyżej 500 kg
0,70/kg minimum 400 PLN

Do podanych cen należy doliczyć podatek vat (23%).

  
 

partnerzy

Brak powiązań